image009


Film VCD/DVD
cizgifilm02

Kürtçe Çizgi Film

image008

Fiyatı: 5 YTL

 

Çocuklar;

 

Sizler için hazırladığımız bu çizgi filimler uzun ve zorlu bir çalışmadan sonra nihayet  elinize ulaştı. Anadilde eğitime önemli bir yardımcı kaynak ve hatta önemli bir ders aracı olan KURDİ dil öğretim cdrom u  ile aynı zamanda çıkardığımız bu çizgi filmler umarız bir yandan sizleri eğlendirirken ,diğer yandan kürtçenizi geliştirmenize de yardımcı olacaktır.

 

Bu çalışmalara başlamadan önce işimizin kolay olmayacağını biliyorduk ancak,  kürtçe çizgi film seslendirmenin bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştik.

Seslendirme yani ruh ve can verme işi  zaten zor olan bir iştir.Hele birde buna çizgi film ve kürtçe seslendirme eklenince işimiz iki kat zorlaştı. İşin içinde çocuklar olunca eğitmenler ve pedagoglarla birlikte çalışmak gerekti.Bu nedenle dilbilgisi iyi olan yazar, çevirmen,eğitmen, pedagog ve tiyatroculardan oluşturduğumuz bir ekiple işe başladık.

 Filmlerin senaryo ve diyalog metinleri aslına uygun olarak dili iyi bilen eğitmen ve çevirmen arkadaşlar tarafından pedagogların nezaretinde yeniden yazıldı. Seslendirmeler yapılırken de  karakter ve tipleri canlandırmada oldukça yoğun ve titiz bir çalışma süreci yaşandı. Film seçimlerimiz de en az diğerleri kadar dikkatli ve titiz oldu. Hem elinizdeki cd de olan filmler hem de bundan sonra yayınlayacağımız filmler, eğitici ve öğretici olacağı kadar aynı zamanda da eğlendirici türde filmler olacaktır. Dünya klasiklerinden oluşan birçok masal ve hikayenin yanısıra klasik olmasına rağmen  hala güncelliğini koruyan  bir çok yeni çizgi film yolda sizin için hazırlanıyor.

Bu çalışmanın yapımında katkılarını esirgemeyen değerli komkar yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalarımız süresince çevirileri ve eğitmen kimliği ile yardımlarını esirgemeyen sevgili Fehim Işık a, bir anne duyarlılığı ile  hikayeyi anlatan  ablamız değerli Nejla Feroğluna,  ve her defasında sesini yeniden keşfeden ve bunu ustalıkla kullanan ve ayrıca pedagojik yaklaşımları ile çalışmaya doğru yön veren yönetmenimiz Hakan Kara’ ya, genç yetenek eylem e ve son olarak ta dublaj kayıtlarımızı, montajlarımızı, dublaj efektlerimizi, yapan ve müzikleri  düzenleyen teknik yönetmenimiz ömer’e sonsuz teşekkürler.

 

[Ana Sayfa] [Hakkımızda] [Müzik Albümleri] [Eğitim CDROM] [Film VCD/DVD] [Basın Bülteni] [iletişim] [Basından] [Online Market]